Harvinaisten sairauksien päivän tietotori Tampereella

Harvinaisten sairauksien päivää vietetään vuonna 2019 kokonaisen viikon ajan. Tampereen tapahtuma on Harvinaiset-verkoston tietotoriviikon viidestä tapahtumasta neljäs eli toiseksi viimeinen.
Tapahtumassa pääset tapaamaan alueen harvinaissairauksien yksikön henkilökuntaa ja tutustumaan Harvinaiset-verkoston, ERN-osaamiskeskusten sekä alueella toimivien harvinais- ja potilasyhdistysten toimintaan. Tapahtuman ohjelman sekä muuta tietoa tietotoriviikosta löydät teemasivulta ja alla olevasta lisätietolinkistä.
Tule tutustumaan, kuulemaan tietoiskuja ja keskustelemaan kanssamme sinulle sopivana aikana!
Kohderyhmä
Tapahtuma on suunnattu kaikille harvinaissairauksista kiinnostuneille, erityisesti alueen sote-alan ammattilaisille ja harvinaissairaille läheisineen.
Järjestäjä
Harvinaiset-verkosto
Lisää tapahtumia
-
17.02. ”Mitt sällsynta liv” – skrivkampanj Lue lisää -
22.03. Harvinaisen sairauden vaikutus perhesuunnitteluun ja raskauteen -seminaari/ Sällsynta diagnosers inverkan på familjeplanering och graviditet Lue lisää -
10.04. Perinnöllinen ja harvinainen sairaus perheessä -verkkokoulutus perheitä kohtaaville ammattilaisille Lue lisää